Kekova Hakkında

Kekova

Bünyesinde barındırdığı doğal ve tarihi güzelliklerle her yıl binlerce turisti kendisine çekmeyi başaran Kekova, Antalya ilinin Demre ilçesinin yakınlarında bulunan bir adadır. Dünyanın cenneti olarak bilinen Kekova adasını ziyaret edip hayran kalmamak imkansızdır.

Kekova Nasıl Bir Yer?

Sessiz sakin bir yerde gününüzü geçirmek istiyorsanız eğer Kekova tam size göre bir yer. Kekova’nın merkezi olarak bilinen Üçağız’da harika bir gün geçirebilir ve sadece kuş sesleriyle huzurlu bir güne uyanabilirsiniz. Üçağız’a gelmişken tekne turları yapmadan buradan ayrılmanız da neredeyse imkansızdır. İster günübirlik tekne turlarını isterseniz saatlik tekne turlarını kullanabilirsiniz ve adanın tüm güzelliklerini görebilirsiniz. Kekova adasındaki harika koylarla birlikte denizin ve doğanın eşsiz güzelliği karşısında büyülenerek tekne turunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Deniz, doğa ve tarihin birleşimi olarak bilinen bu eşsiz yerde birçok koyu gezebilirsiniz. Batık Şehir olarak bilinen ve deprem sonucu sular altında kalan yeri görebilirsiniz ayrıca yüzmeye izin verilen yerlerde yüzme şansına sahip olabilirsiniz. Kekova adasının temiz ve berrak denizinde yüzerek, tertemiz koylarını görerek harika bir gün geçirebilirsiniz. Bunların dışında Kekova’da dalış yapmanız ve Bizans döneminden kalma kaleye çıkarak Kekova’nın eşsiz manzarasını izlemeniz de mümkündür.

Kekovadan Kareler...